Переговори з Міжнародним валютним фондом щодо виконання Україною своїх зобов’язань для отримання чергового траншу макрофінансової допомоги йдуть конструктивно.

Переговори з Міжнародним валютним фондом щодо виконання Україною своїх зобов’язань для отримання чергового траншу макрофінансової допомоги йдуть конструктивно.

Про це заявила виконувачка обов’язки міністра фінансів України Оксана Маркарова в інтерв’ю Bloomberg TV.

«Гадаю, що зараз ми маємо хороше обговорення. Було ухвалено закон про створення Антикорупційного суду та правки, які вимагали у фонді. Також щодо бюджету та цін на газ маємо дуже конструктивні дискусії», — заявила Маркарова.

Вона також додала, що очікує відновлення кредитування МВФ у найстисліші терміни.

Зазначимо, що однією з вимог Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною є підвищення цін на газ для населення до рівня цін на газ промисловості та збалансування державного бюджету.

Раніше в Європейській бізнес асоціації повідомляли, що Україні необхідно відновити співпрацю з МВФ до 20 липня, інакше загроза дефолту значно зросте.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Також прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зазначав, що МВФ відкидають будь-які компроміси стосовно ціни на газ для населення.

За словами представників Європейської бізнес асоціації, МВФ не веде переговорів про співпрацю з країнами під час виборчих кампаній. Тобто, на час президентської та парламентської кампаній транш виділятись не буде.

Нагадаємо, що 30 травня стало відомо проте, що Кабмін відклав підвищення цін на газ для населення, яке вимагає МВФ.

Раніше колишній очільник регулятора, що встановлює тарифи на оплату газу, Дмитро Вовк, повідомляв, що у разі виконання вимоги МВФ щодо зрівняння цін на газ для населення та підприємств, тарифи на газ можуть зрости на 70%.

Поділитись: