УКРАЇНА

Україна очікує транш від МВФ до кінця року — Мінфін

15 жовтня, 2017 20:11
УКРАЇНА/Україна очікує транш від МВФ до кінця року — Мінфін
Зберегти
Вигляд
Україна очікує на отримання чергового траншу Міжнародного валютного фонду в рамках програми розширеного кредитування до кінця нинішнього року.

Україна очікує на отримання чергового траншу Міжнародного валютного фонду в рамках програми розширеного кредитування до кінця 2017 року.

Про це у Вашингтоні, після зустрічей з керівництвом МВФ, заявив міністр фінансів України Олександр Данилюк, передає «Укрінформ».

Він зазначив, що це питання залежить, здебільшого, від результату переговорів стосовно формулювання ціни на газ.

«Тобто ми маємо знайти формулу, яка буде визначати ціни на газ на період до повної лібералізації ринку газу. Зараз ми над цим працюємо, я не думаю, що нам для цього буде потрібно багато часу, ми досить інформативно провели ці зустрічі, обмінялися інформацією, позицією, і зараз тільки треба це оформити», — констатував Данилюк.

Також на нинішньому етапі переговорів МВФ також звертає увагу на пенсійну реформу.

«Тут ми зараз завершуємо аналіз закону разом з МВФ і жодних таких принципових питань, неузгодженостей ми не знайшли. Я впевнений, що ми отримаємо позитивний відгук як від Світового банку, так і Міжнародного валютного фонду», — зазначив Данилюк.

Ще однією умовою для отримання наступного траншу є затвердження закону в Україні щодо змін процедури приватизації.

«Цей законопроект вже знаходиться у Верховній Раді»— зазначив Данилюк.

За його словами, це більш важливо для України, ніж для програми МВФ, бо бюджет втрачає мільярди від неефективного управління державною власністю.

У разі, якщо Україна не отримає чергового траншу до кінця року, це не буде критичним для національної економіки, зауважив міністр.

«Ми зараз не в тій ситуації, коли місяць, два, три щось змінюють. Ми досить довго працювали над посиленням нашої економіки для того, щоб зараз не рахувати дні та місяці», — наголосив Данилюк.

Він підкреслив, що головне для України зараз прийняти закон про приватизацію, важливо знайти справедливу формулу на газ, «і коли ми це зробимо, надання траншу буде вже технічним питанням».

Раніше повідомлялось, що МВФ готовий обговорювати з Україною зміни до пенсійної реформи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польща відмовилась від кредиту МВФ на $9,2 млрд через «гарну економіку».

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини