У командуванні Військово-Морських Сил України заявили про завершення  опрацювання контракту на отримання двох патрульних катерів типу Island.

У командуванні Військово-Морських Сил України заявили про завершення  опрацювання контракту на отримання двох патрульних катерів типу Island.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

«Катери ми отримуємо безкоштовно, але їх транспортування, підготовка екіпажів, та інші супутні витрати здійснюються за рахунок держави», — заявив командувач ВМС віце-адмірал Ігор Воронченко.

Він також повідомив про «деякі складнощі» у законодавчій процедурі передачі катерів.

«Це перший випадок подібної допомоги від іншої країни за відповідну оплату, тому на законодавчому рівні були певні складнощі щодо її реалізації в рамках чинного законодавства, але на дійсний час такий шлях вже визначено, його буде реалізовано в рамках діючої угоди між урядом України та США», — зазначив він.

Повідомляється, що Міноборони вже повідомило США про готовність отримати катери.

«Наразі очікується повідомлення від США щодо термінів проведення заключної конференції з опрацювання основних умов контракту, під час якої планується визначити остаточну вартість супутніх витрат, пов’язаних з передачею катерів, та терміни виконання робіт», — наголошується в заяві.

Безпосередній процес передачі катерів розпочнеться після підписання вищезгаданого контракту. Цей процес включає також підготовку особового складу, який буде проходити службу на патрульних катерах типу Island.

Раніше журналісти проекту «Схеми» з’ясували, що Україна четвертий рік не може отримати подаровані США два патрульні бойові 30-метрові катери класу Island.

Зазначалося, що водночас у бюджеті вже заклали гроші на будівництво нових — на заводі, який належить президенту Петру Порошенку.

У Збройних Силах заявляли, що у сюжеті проекту «Схеми» допустили «перекручування наданих відомостей».

Поділитись: