До Києва прибула партія сучасних безпілотних літальних апаратів із США загальною вартістю понад $12 млн. Про це повідомляється на сайті Міністерства оборони України.

У повідомленні наголошується, що надана допомога є нелетальною, оскільки БПЛА не оснащені озброєнням.

«RQ-11 Raven є розвідувальний безпілотний літак, вагою менше 2 кг, має цифрову камеру нічного або денного бачення. Особливість літаків цього типу полягає в легкості запуску і невибагливості до майданчика приземлення. Радіус дії – 10 км», – йдеться у повідомленні.

Як уточнили у прес-службі посольства США в Україні, передана ЗСУ партія нових безпілотників включає 72 літальні апарати.

«Системи Raven – безпілотні літальні апарати (БПЛА), запускаються з руки, і є засобом розвідки та спостереження. Система передає з бортових дисплеїв в реальному часі відеозображення та інформацію про місцезнаходження до наземних станцій контролю. Завдяки цій функції можна отримувати денну або нічну розвідувальну інформацію з повітря, і вона дає змогу операторам керувати БПЛА, розпізнавати рельєф місцевості, а також записувати інформацію для аналізу», - йдеться у повідомленні.

В американській дипмісії зазначили, що система Raven є частиною пакета ініціативи з підтримки європейської безпеки і поточних зусиль, спрямованих на зміцнення безпеки Україні. Кілька десятків українських військовослужбовців вже пройшли курс підготовки з використання безпілотних авіаційних систем Raven в Гантсвіллі, штат Алабама.

Зазначається, що Сполучені Штати виділили понад 600 млн доларів для підготовки кадрів і придбання обладнання, аби допомогти Україні краще захищати свій суверенітет і територіальну цілісність.

Сенат Конгресу США 15 червня схвалив законопроект, який визначає бюджет Пентагону на 2017 рік. У тексті документу передбачена фінансова підтримка на оборонні потреби України в розмірі до 500 мільйонів доларів.

У Білому домі зазначали, що загальний обсяг допомоги США Україні з 2014 року становив 1,3 млрд доларів.

Поділитись: