УКРАЇНА

Україна підпише контракт на постачання урану до РФ найближчим часом — «Інтерфакс»

29 травня, 2018 10:44
УКРАЇНА/Україна підпише контракт на постачання урану до РФ найближчим часом — «Інтерфакс»
Зберегти
Вигляд
Україна та Росія готуються до підписання контракту на постачання українського урану до російського «Міжнародного центру зі збагачення урану».

Україна та Росія готуються до підписання контракту на постачання українського урану до російського «Міжнародного центру зі збагачення урану».

Про це повідомив глава відомства в інтерв'ю журналістам «Інтерфаксу».

Зокрема, планується постачання близько 80 тон уранового концентрату для його подальшого збагачення та використання на українських атомних електростанціях.

«Зараз готується підписання контракту на постачання урану на 2018 рік. Ми включили обсяг, який передбачено для постачання до України в поточну виробничу програму. Наразі очікуємо від української сторони підписання, адже з нашого боку контракт вже підписано», — повідомив глава російського «Міжнароднгого центру зі збагачення урану» Гліб Єфремов.

«Міжнародний центр зі збагачення урану» — це акціонерне товариство, створене на базі Ангарського електролізного хімкомбінату. Його основна діяльність — збагачення урану для його використання на АЕС. Україна має великі поклади урану, проте через свій неядерний статус вимушена збагачувати його в інших державах.

У лютому 2018 року стало відомо, що Рівненська АЕС підписала контракт на постачання ядерного палива з американською компанією Westinghouse Electric. Перші поставкит відбудуться у 2021 році.

Наприкінці січня Національна атомна енергогенеруюча компанія  Енергоатом підписала контракт з компанією Westinghouse Electric (США) про постачання ядерного палива до 2025 року.

Також в державному енергоатомі ініціювали підвищення тарифу на електроенергію, вироблену на АЕС.

Пов`язані новини