ENRU

Україна покращила позиції в глобальному рейтингу інновацій на 6 позицій

Україна посіла 50 місце серез 127 країн світу в щорічному рейтингу інноваційних економік. 

Дослідження враховує різні показники, що впливають на розвиток інновацій в кожній країні. 

Так, позиції України сильні в частині легкості відкриття бізнесу — 18 місце за цим показником. При цьому, за легкістю процедури банкрутства результат один із найгірших в світі - 120 місце. Ще гірше дослідники оцінили рівень політичної стабільності та безпеки - 124 місце з 127.

Інші слабкі сторони України - неефективне урядування, високі кредитні ставки, незадовільний стан розробки кластерів, загальна слабкість та повільний розвиток економіки.

При цьому за показником якості середньої освіти України посіла друге місце, а за показником задіяння жінок у галузі - третє. Успіхів також вдалося досягнути за рахунок високих державних видатків на освіту, іноземних інвестицій в інновації та IT-експорту.

Індекс глобальних інновацій (GII) детально аналізує показники для 127 країн, які разом складають 92,5% населення світу та 97,6% світового ВВП. Запущений бізнес-школою INSEAD в 2007 році, сьогодні GII публікується Корнельським університетом, INSEAD та Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ) - спеціалізованим агентством ООН. Аудит розрахунків провів Дослідницький центр (JRC) Європейської комісії.

Нагадаємо, у рейтингу Doing Business-2017 Україна посіла 80 місце серед 190 країн світу. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram