УКРАЇНА

Україна проситиме РФ про екстрадицію засудженого у Криму Чийгоза — Чубаров

13 вересня, 2017 19:32
УКРАЇНА/Україна проситиме РФ про екстрадицію засудженого у Криму Чийгоза — Чубаров
Зберегти
Вигляд
Україна намагатиметься просити Росію про екстрадицію засудженого до 8 років колонії в анексованому Криму заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза

Україна намагатиметься просити Росію про екстрадицію засудженого до 8 років колонії в анексованому Криму заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза.

Про це заявив голова Меджлісу Рефат Чубаров, передає «Інтерфакс-Україна».

«Здійснюючи правові кроки, подаючи апеляцію і рухаючись до Європейського суду з прав людини, ми одночасно будемо намагатися примусити Росію екстрадувати, повернути Ахтема Чийгоза в Україні», — сказав Чубаров.

За його словами, для такого прохання є всі підстави. Адже у вироку Чийгозу суд анексованого Криму був змушений назвати Чийгоза громадянином України.

«Ми з адвокатами вже збудували подальший план, як рятувати Ахтема Чийгоза, як звільнити інших політичних в'язнів», — додав Чубаров.

Так званий Верховний суд окупованого Криму 11 вересня засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза до 8 років позбавлення волі з відбуванням у колонії суворого режиму.

«Суд» визнав Чийгоза винним в організації масових заворушень на мітингу під будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року в Сімферополі — у переддень так званого референдуму.

ЧИТАЙТЕ: Ахтем Чийгоз: 8 років колонії суворого режиму.

11 вересня у Раді Європи засудили вирок Чийгозу окупаційною владою Криму. 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини