Україна успішно провела перші льотні випробування вітчизняної крилатої ракети.

У вівторок, 30 січня, в Україні успішно випробували вітчизняну крилату ракету наземного базування, повідомила Рада національної безпеки та оборони. 

Під час випробувань перевірялись льотні характеристики та робота систем ракети. Ракету розробляли конструктори держпідприємства «Державне Київське конструкторське бюро «Луч» у співпраці з іншими державними і приватними підприємствами ОПК України.

Секретар РНБО Олександр Турчинов повідомив, що Рада має на меті «розробити комплекси крилатих ракет не тільки наземного, але і також морського та повітряного базування».

Турчинов наголосив, що для України це дуже важлива подія, оскільки після роззброєння української армії в Україні не залишилося жодної крилатої ракети. У РНБО кажуть, що це було перше випробування української крилатої ракети. Експерти та інженери ж стверджують, що Україна вже випробувала крилаті ракети раніше, а сьогоднішнє випробування лише вперше стало публічним.

Фото: Рада національної безпеки та оборони

Директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express, військовий експерт Сергій Згурець зазначив, що відбулось випробування ракети «Нептун». За його словами, це був черговий етап випробувань, який вирішили зробити публічними. 

«Нептун» — проект надзвичайно вчасний, оскільки для України створення потужної зброї має виключне значення для забезпечення національної безпеки», — написав він у Facebook. 

За його словами, ракета спроможна забезпечити дальність стрільби по морській цілі у 280 км, по береговій стаціонарній цілі — ще більшу дальність.

Голова правління українського мілітарного центру Тарас Чмут у коментарі Громадському повідомив, що ця ракета має бути встановлена на ракетних катерах «Лань» і на перспективний корвет «Володимир Великий», будівництво якого триває з 2011 року у Миколаєві.

Ракету «Нептун» готують як протикорабельну ракету, каже Чмут:

«У нас після анексії Криму, військово-морські сили залишилось без будь-яких ударних засобів. Ця ракета є шансом на те, що ВМС отримають можливість захищати Україну з південних кордонів». 

Він зазначив, що ракета є аналогом радянської ракети Х-35 «Уран», але повністю є вітчизняною та не має російських комплектуючих. 

За прогнозами експерта, ракети «Нептун» будуть на озброєнні  українських ВМС не раніше, ніж через 2 роки. 

Відео: РНБО

Нагадаємо, у грудні українські збройні сили провели випробування ракетного комплексу «Вільха».

ЧИТАЙТЕ: Секретар РНБО Турчинов: Ми зробили серйозний крок до відновлення ПВО

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile