ENRU

Україна розглядає припинення електропостачання до окупованої Донеччини — Тука

Україна розглядає питання припинення електропостачання до окупованої частини Донецької області.

Про це в ефірі «112 Україна» повідомив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука.

За його словами, загальна заборгованість Донеччини за електроенергію становить 5,8 млрд гривень, з них майже 500 млн — це заборгованість споживачів саме з непідконтрольної території.

«Питання можливого відключення розглядається, але не стоїть так гостро, як в Луганській області», — сказав Тука.

Щодо Луганської області заступник міністра повідомив, що загальна кількість боргу становить 5,2 млрд гривень. При цьому споживачі з обох боків лінії зіткнення заборгували рівну кількість коштів.

«Цей борг виник навіть не з початку війни, а протягом багатьох років. Виходячи з того, що зараз припинені будь-які господарські відносини з неконтрольованими територіями, говорити про якісь перспективи погашення існуючої заборгованості було б занадто оптимістично. З моєї точки зору це може привести до відключення на постійній основі», — додав він.

Нагадаємо, що Національна енергетична компанія «Укренерго» в ніч на 25 квітня повністю припинила електропостачання на тимчасово окуповані території Луганської області.

Однак в окупованому Луганську заявили про відновлення електропостачання більшої частини районів міста.

Наголосимо, що ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання»заявило, що з 25 квітня припиняє постачання електроенергії в неконтрольовану урядом частину Луганської області.

Тоді генеральний директор ЛЕО Володимир Грицай повідомив, що, в тому числі, буде припинена подача електроенергії для потреб «Попаснянського водоканалу».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram