Україна розіграла ліцензії на 4G-зв'язок за 5,4 мільярди гривень

Національна комісія з питань регулювання зв'язку та інформатизації 6 лютого провела другий конкурс за право впроваджувати мобільний зв’язок четвертого покоління (4G) за технологією LTE. Як повідомляє комісія, учасники конкурсу —три найбільші оператори мобільного зв’язку «Київстар», Vodafone та lifecell погодились заплатити за ліцензії сукупно 5,434 млрд грн.

Національна комісія з питань регулювання зв'язку та інформатизації 6 лютого провела другий конкурс за право впроваджувати мобільний зв’язок четвертого покоління (4G) за технологією LTE. Як повідомляє комісія, учасники конкурсу — три найбільші оператори мобільного зв’язку «Київстар», Vodafone та lifecell погодились заплатити за ліцензії сукупно 5,434 млрд грн.

На конкурсі розігрувався фактично вже наявні в операторів радіочастоти в діапазоні 1800 МГц — у ньому вони наразі надають послуги мобільного зв’язку другого покоління в стандарті GSM.

У 2017-му оператори погодились поділити частоти між собою наново щоб отримати більші неперевні смуги — це дасть змогу впровадити в діапазоні нові стандарти зв’язку.

Через це перші три смуги дісталися операторам автоматично: «Київстар» заплатив за смугу в 50МГц 1,325 млрд грн, Vodafone за смугу в 40 МГц — 1,06 млрд грн, а lifecell за смугу в 30 МГц — 795 мільйонів гривень.

Основні торги відбулися за ще три смуги шириною по 10 МГц. За них змагалися між собою «Київстар» та Vodafone. У результаті перший отримав дві смуги, заплативши за них 1,5 млрд грн, а другий — одну за 742 млн грн. Обидва оператори переплатили в 2,8 разів більше за стартову ціну.

Таким чином «Київстар» сконцентрував трохи менше половини усього спектру 1800Мгц за 2,8 млрд грн, Vodafone — третину спектру за 1,8 млрд грн, а lifecell – п’яту частину за 795 млн грн.

Це вже другий конкурс на впровадження технології LTE, який проводить Україна. На першому в січні цього року розігрувались частоти у менш привабливому, однак також придатному для LTE діапазоні 2,6 МГц. Тоді чверть діапазону дісталися Vodafone за 631 млн грн, а інші 75% порівну поділили між собою «Київстар» та lifecell за 916 млн грн та 909 млн грн відповідно.

Загалом за діапазон держава отримала 2,45 млрд грн, ще близько 500 млн грн операторам доведеться заплатити компанії Ріната Ахметова «ММДС-Україна», яка багато років володіла ліцензією на діапазон, але фактично нею не користувалась.

Загалом за 4G-ліцензії українські оператори погодились заплатити вже 7,9 млрд гривень. Це на 22% більше ніж загальна сума запланованих доходів від продажу ліцензій на користування радіочастотним ресурсом у Держбюджеті-2018.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нове покоління на зв'язку: коли в Україні запрацює 4G