ENRU

Україна стала посередником у продажі зброї з ЄС до Африки — OCCRP

Українські компанії стали ключовими у схемі, яка переправляє зброю радянського виробництва з Європи до Африки і на Близький Схід.

Про це ідеться у розслідуванні OCCRP.

Зазначається, що велика частина зброї відправлялася з країн, які на даний час є членами ЄС. Законодавство Євросоюзу жорстко регламентує продаж зброї в країни Африки.

Журналісти OCCRP проаналізували більше 1000 сторінок документів української приватної компанії Techimpex, яка продає, ремонтує та модернізує військову техніку. Вони виявили, що Techimpex спільно з британською компанією S-Profit обходить ембарго на поставки зброї до Судану і Південного Судану і є посередником у постачанні зброї і запчастин з країн Східної Європи в Африку.

Документи охоплюють період з 2014 по 2016 рік включно, серед них — контракти, кореспонденція, фінансові звіти. Згідно з цими документами, Techimpex працює з українськими державними експортерами озброєнь, в тому числі з «Укрінмашем», а також з державною Службою експортного контролю. Протягом двох років Techimpex займалася, щонайменше, 26 контрактами на поставки зброї на загальну суму $ 29,5 млн.

Документи Techimpex показують, що компанія оперує зброєю і запчастинами до неї з Польщі, Словаччини, Молдови, Болгарії, Угорщини, Румунії та Боснії і Герцеговини. А продавали зброю на ринки Африки, Близького Сходу і Азії, включаючи Ефіопію, Корею, Чад, ОАЕ і Уганду.

У розслідуванні стверджується, що такі поставки стали можливими через лазівку в українському законодавстві, що дозволяє приховати джерела походження зброї та пункти його кінцевого призначення.

OCCRP (the Organized Crime and Corruption Reporting Project) — Центр з дослідження корупції і організованої злочинності, є некомерційним проектом, що об'єднує цілий ряд некомерційних регіональних центрів незалежних ЗМІ. Географія проекту охоплює територію від Східної Європи до Центральної Азії.

Раніше Amnesty International заявила про причетність України до постачання зброї у Південний Судан. У державному «Укрінмаші» заперечують поставки зброї до Південного Судану.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram