«Борщ з  хабарництва, крадіжок, офіційної корупції та навіть вбивста», – так впливове америкаське видання Foreign Policy починає свою статтю. Її автором є колиншній заступник радника з комунікацій Національної ради з безпеки США Марк Пфайле.

Спершу він працював в адміністрації республіканця Джорджа Буша, а потім пішов у перший рік керівництва Обами. Пфайле відомий тим, що в 2009-му році пропонував дати Нобелівську премію миру твіттеру, через те, що його використовували активісти під час демонстрацій в Ірані.

В публікації наголошується, що Україна стала ще одним сумнівним питанням для США, хоча трохи простішим за Сирію чи Лівію. «Складається враження, ніби американці забули про вторгнення російських військ в Крим та окупацію Донбасу – один з кандидатів, здається, взагалі готовий Путіну все пробачити», – пише автор.

Політичний радник також нагадує у статті що Росія підтягує війська до українського кордону. За його словами, маючи удоста техніки, Москва може в 2018 році вторгнутися в Україну, а наразі сіє напругу в українському суспільстві та зменшує довіру до уряду.

Найголовніша теза автора все ж у тому, що для Білого Дому, а головне для України корупція є ключовим питанням: «З нею було важко боротися в найкращі часи для держави, через російську агресію виконання цієї задачі стало практично неможливим. Коли ж українців питають, що важливіше – війна з корупцією чи війна на сході, більшість впевнено каже, що викорінити корупцію важливіше», – йдеться в матеріалі.

Санкції проти Росії та економічну підтримку України автор називає геть не ефективними. Політику «батога і пряника» від Обами вважає такою, що не спрацювала, тоді як напруга в Україні може стати причиною для найбільшої кризи у відносинах між Росією і США.

Автор доволі багато концентрується на тому, що Захід з 1991-го намагався побороти українську клептократію, зазначаючи, що усі пост-майданівські політики також заплямували себе. Йдеться і про екс-прем’єра Арсенія Яценюка, який, на думку автора, не впорався з реформами.

Президента України Петра Порошенка за рейтингом Forbes називають найбагатшим європейським лідером, зауважуючи, що той так і не продав свій кондитерський бізнес. Приблизно стільки ж уваги автор приділяє і молодим реформаторам, нарікаючи на те, що ті «не змогли втриматись від спокуси грабувати український бюджет». Зокрема, згадує депутатів Сергія Лещенка, Світлану Заліщук та Мустафу Найєма.

Американський політолог описує ситуацію з придбанням депутатом Лещенком дорогої квартири, де аргументами проти молодого політика називає те, що за нього взявся анти-корупційний комітет. Автор наводить випадки того, що поїздки Лещенка на міжнародні події оплачувалися фондом олігарха Віктора Пінчука. Видання не зазначає, що фонд регулярно фінансує поїздки журналістів та політиків на міжнародні події, наводить заклик до Лещенка піти з політики.

Підсумок публікації полягає в тому, що новий президент США «має вміти розрізняти реформаторів від тих, хто шукає вигоди, дії від порожніх слів. Якщо ж це йому не вдасться, український експеримент з незалежністю може зовсім провалитися».

Також варто зазначити, що в матеріалі містяться фактологічні помилки, наприклад, Віктора Медведчука названо Олексанром.

Поділитись: