Світова організація торгівлі розпочала розгляд по суті торгової суперечки між Україною та Росією щодо обмеження експорту в РФ українських вагонів та залізничного обладнання.

Світова організація торгівлі розпочала розгляд по суті торгової суперечки між Україною та Росією щодо обмеження експорту в РФ українських вагонів та залізничного обладнання.

Відповідний позов Україна направила до СОТ ще в жовтні 2015 року. Сьогодні в Женеві відбулося перше засідання Групи експертів в рамках Процедури врегулювання суперечок СОТ. Розгляд по суті продовжиться і завтра.

Як повідомила Громадському заступниця міністра економічного розвитку і торгівлі Наталія Микольська, для україни це питання важливе, оскільки зачіпає інтереси понад 60 вітчизняних компаній-виробників залізничного обладнання.

Позиція України полягає у тому, що Російська Федерація незаконно відкликала видані раніше сертифікати відповідності українських виробників, відмовляла у видачі нових сертифікатів і не визнавала сертифікати, видані в інших країнах Митного Союзу, наприклад Білорусі чи Казахстані.

«Ринок Росії і колишнього Радянського Союзу був історичним ринком експорту українського залізничного обладнання. Для наших підприємств вкрай важливо, щоб наші товари могли експортуватися на територію Російської Федерації. Крім того, ці сертифікати якості потрібні для того, щоб вагони, які купить Казахстан чи Білорусь могли курсувати територією Російської Федерації», — розповіла Микольська.

Вона додала, що шкода для України від торгових рішень Росії вимірюється сотнями мільйонів доларів.

На уточнення Громадського, чому Україна відстоює право торгувати з Росією, в той час, коли від інших країн чекає продовження економічних санкцій РФ як країни-агресора, Микольська сказала:

«Ми говоримо про те, що Україна відстоює в СОТ права українських експортерів. Йдеться не про те, що Росія заборонила український імпорт з політичних чи інших міркувань, а саме про те, що вона необґрунтовано стверджує що українські вагони та обладнання – неякісне. А це не відповідає дійсності».

Раніше повідомлялось, що Україна підтвердила проведення консультації з РФ в рамках Світової організації торгівлі.

Раніше Росія направила до органу з вирішення спорів Світової організації торгівлі запит на проведення консультацій у зв'язку із запровадженими Україною санкціями проти РФ.

Міністерство юстиції України заявило, що скарги Росії до СОТ свідчать про ефективність санкцій України.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: