Україна вийде з угоди про координаційні органи Співдружності Незалежних Держав

Україна вийде з угоди про координаційні органи Співдружності Незалежних Держав. Міністерство закордонних справ має згідно з майбутнім рішенням про це відкликати представників з СНД.

Про це повідомляє прес-служба Адміністрації президента.

Остаточне рішення про вихід України з угод СНД має ухвалити Верховна Рада. За словами Петра Порошенка, участь держави у цих координаційних органах «не мають більше сенсу для України».

«Нам не можна вийти з того (об’єднання – ред.), куди Україна ніколи не входила. Але ми припиняємо участь в координаційних органах СНД. МЗС проаналізувало, поінформувало уряд щодо доцільності подальшого перебування в складі тих чи інших угод. Ми будемо дуже ретельно опрацьовувати ці позиції, але Україна більше не буде брати участь в жодних координаційних органах СНД», — заявив Порошенко.

Він також доручив главі Міністерства закордонних справ Павлу Клімкіну опрацювати найближчим часом пропозиції щодо відкликання представників України із зазначених органів.

«Протягом тижня внести мені пропозиції про відкликання всіх наших представників з Мінська, з координаційних органів СНД. В умовах, коли дії координуються країною-агресором, – нам там немає що робити», — додав Порошенко.

Нагадаємо, 12 квітня Порошенко запропонував офіційно припинити участь України у статутних органах СНД. Він також заявив про необхідність інвентаризації всієї нормативно-правової бази, створеною Україною в рамках СНД, на предмет відповідності національним інтересам держави.

Пізніше представниця президента у Верховні Раді Ірина Луценко зазначила, що пропозиція Порошенка передбачає збереження вигідних для України угод щодо співробітництва з СНД.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Колгосп без прав»: чи вплине вихід із СНД на майбутнє України

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile