Війна

Україна втратила $100 млрд через агресію Росії на сході та в Криму — дослідження

11 червня, 2018 10:45
Війна/Україна втратила $100 млрд через агресію Росії на сході та в Криму — дослідження
Зберегти
Вигляд
Втрати України від анексії Росією Криму та військового конфлікту на сході сягають близько 100 мільярдів доларів.

Втрати України від анексії Росією Криму та військового конфлікту на сході сягають близько 100 мільярдів доларів.

Про це повідомили аналітики Atlantic Council на презентації свого дослідження в «Українському кризовому медіа центрі».

Зокрема, внаслідок анексії Криму, Україна втратила 1,4 мільйони гектарів землі, вартість якої оцінюється у 1,8 мільярди доларів. Також українські банки в Криму втратили від 1,7 до 1,9 мільярдів доларів активів, що залишились у кримських відділеннях. Ще мільярд доларів — втрати внаслідок конфіскації компанії «Крименерго».

«Крим анексовано Російською Федерацією. Росія несе повну юридичну відповідальність за цю частину території України», — наголосив Андерс Аслунд, автор дослідження.

Крім цього, втрати інфраструктури внаслідок бойових дій на сході України експерти оцінили у приблизно 9,5 мільярдів доларів. Ще 14 мільярдів доларів Україна втратила внаслідок зменшення частки торгівлі з Росією.

«Українські компанії та фізичні особи, які втратили свої активи внаслідок російської агресії, мають подавати позови до міжнародних судів», — йдеться у дослідженні.

Нагадаємо, що деякі українські компанії вже почали процес відшкодування збитків, завданих російською агресією. Так, Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів.

Раніше стало відомо, що національна енергетична компанія Укренерго розпочинає інвестиційний спір з Росією щодо майна та прибутків компанії, втрачених унаслідок анексії Криму.

Пов`язані новини