ENRU

Україна втратила $100 млрд через агресію Росії на сході та в Криму — дослідження

Втрати України від анексії Росією Криму та військового конфлікту на сході сягають близько 100 мільярдів доларів.

Про це повідомили аналітики Atlantic Council на презентації свого дослідження в «Українському кризовому медіа центрі».

Зокрема, внаслідок анексії Криму, Україна втратила 1,4 мільйони гектарів землі, вартість якої оцінюється у 1,8 мільярди доларів. Також українські банки в Криму втратили від 1,7 до 1,9 мільярдів доларів активів, що залишились у кримських відділеннях. Ще мільярд доларів — втрати внаслідок конфіскації компанії «Крименерго».

«Крим анексовано Російською Федерацією. Росія несе повну юридичну відповідальність за цю частину території України», — наголосив Андерс Аслунд, автор дослідження.

Крім цього, втрати інфраструктури внаслідок бойових дій на сході України експерти оцінили у приблизно 9,5 мільярдів доларів. Ще 14 мільярдів доларів Україна втратила внаслідок зменшення частки торгівлі з Росією.

«Українські компанії та фізичні особи, які втратили свої активи внаслідок російської агресії, мають подавати позови до міжнародних судів», — йдеться у дослідженні.

Нагадаємо, що деякі українські компанії вже почали процес відшкодування збитків, завданих російською агресією. Так, Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів.

Раніше стало відомо, що національна енергетична компанія Укренерго розпочинає інвестиційний спір з Росією щодо майна та прибутків компанії, втрачених унаслідок анексії Криму.