Національна енергетична компанія Укренерго розпочинає інвестиційний спір з Росією щодо майна та прибутків компанії, втрачених унаслідок анексії Криму.

Національна енергетична компанія Укренерго розпочинає інвестиційний спір з Росією щодо майна та прибутків компанії, втрачених унаслідок анексії Криму.

Про це повідомляє очільник Укренерго Всеволод Ковальчук у Facebook.

Відповідне повідомлення Укренерго направила міністрам закордонних справ, юстиції та фінансів Росії, а також президенту РФ Володимиру Путіну та російському прем’єр-міністру Дмитру Медведєву.

«Якщо нам не вдасться врегулювати спір мирним шляхом до кінця вересня, ми зможемо подати позов у Міжнародний арбітраж проти Росії, як це вже зробив Нафтогаз», — повідомив Ковальчук.

Він також додав, що інтереси України у цій справі представлятимуть юристи міжнародної юридичної компанії «Covington & Burling LLP», які працювали над позовами Нафтогазу до російського Газпрому.

Предметом інвестиційного спору буде майно Укренерго, яке компанія оцінює у приблизно 1 мільярд доларів, а також прибуток, який Укренерго недоотримала від кримських споживачів електроенергії за весь час анексії.

Раніше в Укренерго анонсували будівництво низку енергоакумулюючих станцій загальною потужністю 2,5 гігават енергії.

Нагадаємо, 26 липня 2017 року керівник Укренерго Всеволод Ковальчук повідомив про припинення постачання електроенергії у самоназваних «ДНР» та «ЛНР». За його словами, борги за електроенергію споживачів окупованих територій Донецької і Луганської областей з травня 2015 року становили 2,5 мільярди гривень.

Поділитись: