Трамп був не єдиним кандидатом, чию компанію просували посадовці колишнього СРСР, пише видання.

Українські посадовці намагалися допомогти кандидатці у президенти США Гілларі Клінтон шляхом підриву довіри до її опонента Дональда Трампа і його придатності керувати державою. Таким чином Трамп був не єдиним кандидатом, чию компанію просували посадовці колишнього СРСР, пише Politico.

Як зазначає видання, українські посадовці також поширювали документи щодо причетності головного помічника Дональда Трампа Пола Манафорта до корупції.

Згідно з копіями документів «чорної бухгалтерії» Партії регіонів, Манафорт отримав від неї більше 12 мільйонів доларів з 2007 по 2009 роки.

Також, за інформацією видання, українські посадовці надавали допомогу союзникам Клінтон у дослідженні інформації, що може завдати шкоди кампанії Трампа.

Згідно з розслідуванням, проведеним Politico, внутрішні проблеми України та військовий конфлікт з Росією не завадив амбіційному втручанню у виборчий процес іншої країни.

Українські посадовці побоювались змін у відносинах із США у випадку перемоги Трампа, чия команда виражала щодо адміністрації Петра Порошенка настрої в діапазоні від амбівалентності до глибокого скептицизму, в той час як її відношення до режиму Путіна було надзвичайно дружнім, пише видання.

«Порошенко намагався змінити таку динаміку, підписуючи контракт на 50 тис. доларів щомісяця із пов’язаною з республіканцями вашингтонською фірмою-лобістом для організації зустрічей із посадовцями США «для покращення американсько-українських відносин», — зазначає Politico.

Україна та Росія зайняли протилежні сторони у президентських перегонах 2016 року, враховуючи, що за останніми виборами в Україні спостерігали у відомствах з іноземних справ Вашингтону, як за посередницькою війною між США та Росією, йдеться у матеріалі.

«Тепер виходить так, що американські вибори стали сурогатним боєм між Києвом та Москвою», — цитує Politico Девіда Меркеля, старшого наукового співробітника Атлантичної ради, який допомагав у роботі щодо відносин між Україною та Росією за часів адміністрації Джорджа Буша-молодшого.

Нагадаємо, 5 січня розвідка США звинуватила посадовців РФ у втручанні в президентські вибори. У своїй доповіді розвідка назвала Путіна ініціатором кібератак на США.

Однак новообраний президент США Дональд Трамп заявив, що кібератаки не вплинули на перебіг виборів.

США вислали 35 російських дипломатів та ввели нові санкції проти Росії через кібератаки.

У свою чергу, в Кремлі назвали нові санкції проти РФ спробою підірвати позиції Трампа.

Поділитись: