УКРАЇНА

Канада може посилити санкції проти Росії — експерт

12 січня, 2017 01:34
УКРАЇНА/Канада може посилити санкції проти Росії — експерт
Зберегти
Вигляд
У Канаді зараз йде мова про посилення санкцій проти Росії. Зокрема, санкцій проти конкретних осіб та компаній

У Канаді зараз йде мова про посилення санкцій проти Росії. Зокрема, санкцій проти конкретних осіб та компаній.

Про це в ефірі Громадського розповів Михайло Винницький — викладач Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Українського католицького університету.

«Між Росією та Канадою вже настільки мало торговельно-економічних відносин, що вже нема куди посилювати санкції. Я виключаю можливість зняття Канадою санкцій. Політика Канади щодо Росії на сьогоднішній день є політикою ізоляції», — сказав він.

Водночас Винницький наголосив, що Україна, з обійманням Христею Фріланд посади глави Міністерства закордонних справ Канади, має більше використовувати Канаду, як засіб для збільшення профілю українського питання у «Великій сімці».

«Зараз треба більше використовувати Канаду, як засіб для збільшення профілю українського питання, наприклад, у «Великій сімці». Тому що ми розуміємо, що з адміністрацією Трампа українське питання навряд чи буде на перших шпальтах», — сказав він.

За його словами, Канада безпропорційно допомагає Україні в оборонній сфері. Крім того він зазначив, що за часів перебування Фріланд на посаді міністра зовнішньої торгівлі, дуже зросли економічні зв’язки країн та залучення більшої кількості інвестицій

«Тепер (коли Фріланд очолює МЗС Канади — ред.) очікуємо ще більше. Вона є в трійці найпотужніших людей в канадському уряді», — наголосив він.

У свою чергу Юрій Никитюк, радник-посланник посольства України в Канаді, зазначив, що перші контакти України з Канадою після призначення Фріланд на нову посаду будуть спрямовані на подальшу підтримку Канадою України.

«Ми переконані, що наша співпраця і надалі буде розвиватися на дружньому рівні. Перші контакти (України з Канадою — ред.) будуть спрямовані на надання технічної допомоги для зміцнення демократичних інститутів України, інститутів недержавного сектору», — сказав він.

Крім того Никитюк зазначив, що за сприяння Христі Фріланд Україна очікує якнайшвидшу ратифікацію угоди про зону вільної торгівлі з Канадою.

Раніше повідомлялося, що МЗС Канади очолить українка за походженням Христя Фріланд.

Пов`язані новини