ENRU

Механізм заборони «ВКонтакте» і Mail.ru в Україні розробляють Кабмін, СБУ та Нацбанк

Обов’язки щодо реалізації запровадження санкцій проти ряду російських компаній, серед яких російські соцмережі «ВКонтакте » і «Однокласники», були покладені на Службу безпеки України, Національний банк і Кабінет міністрів.

Про це повідомляє прес-служба Ради нацбезпеки та оборони України.

«На підставі пропозицій Служби безпеки України, Національного банку України та Кабінету міністрів України Рада національної безпеки і оборони України прийняла рішення «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», — йдеться у повідомленні.

Зазначається також, що юридичні компанії та особи, які є санкційному списку, «загрожують інформаційній та кібернетичній безпеці України».

Рішення передбачає продовження дії санкцій щодо фізичних та юридичних введених рішенням РНБОУ від 16 вересня 2016 року, введеного в дію Указом Президента України від 17 жовтня 2016 року № 467.

Окрім того, передбачається застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до:

— фізичних осіб, причетних до проведення нелегітимних виборів до Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь;

— юридичних осіб України, які розташовані на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, у зв’язку з підтвердженням факту їх незаконної перереєстрації за російським законодавством ;

— до фізичних осіб громадян РФ (слідчі, судді, працівники правоохоронних органів), причетних до незаконного переслідування та протиправних дій щодо громадян України;

— до юридичних осіб РФ, діяльність яких загрожує інформаційній та кібернетичній безпеці України. Кабінету міністрів України, Служби безпеці України за участі Національного банку України доручено відпрацювати механізм щодо забезпечення виконання цього рішення.

Нагадаємо, загалом у санкційний список потрапили 468 компаній і 1228 фізичних осіб. Заборона для них діятиме від року до 3 рік. Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Заборона також стосується соціальаної мережі «ВКонтакте» і Mail.ru в Україні.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram