Міністерство закордонних справ України виступило з осудом рішення Сирії визнати незалежність окупованих Росією територій Грузії — Південної Осетії та Абхазії.

Міністерство закордонних справ України виступило з осудом рішення Сирії визнати незалежність окупованих Росією територій Грузії — Південної Осетії та Абхазії.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін у Twitter.

«Рішуче засуджую визнання сирійським режимом незалежності Абхазії та Південної Осетії», — написав Клімкін.

Також він наголосив, що Україна продовжить підтримувати суверенітет та територіальну цілісність Грузії.

«Ми залишаємося вірними підтримці суверенітету та територіальної цілісності Грузії та незмінно стоїмо пліч-о-пліч з нашими грузинськими друзями. Зграя союзників РФ всім давно відома», — наголосив глава українського МЗС.

Нагадаємо, 29 травня Сирія визнала незалежність Абхазії та Південної Осетії. У зв’язку з цим Грузія розпочала процедури розірвання дипломатичних відносин з Сирією.

Раніше держсекретар США Майк Помпео пообіцяв більш глибоку безпеку та економічну підтримку Грузії та закликав Росію вивести свої війська з регіонів Абхазії та Південної Осетії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Абхазія: як живуть, чого прагнуть і чого досягають жителі спірних територій на пострадянському просторі.

Нагадаємо, 24 січня Держдума РФ ратифікувала угоду про «порядок входження окремих підрозділів збройних сил Південної Осетії до складу збройних сил Росії».

Україна виступила проти входження окремих підрозділів збройних сил самопроголошеної Південної Осетії до складу збройних сил Росії, про що в РФ заявили раніше.

Південна Осетія — непідконтрольний Тбілісі регіон у Грузії, у 2008 році контроль над ним за підтримки Росії перейшов до бойовиків.

Абхазія — регіон на південь від Кавказу. Наразі підконтрольний самопроголошеній Абхазії, тоді як більшість країн світу розглядають регіон як автономну республіку у складі Грузії.

ЧИТАЙТЕ СПЕЦПРОЕКТ: Життя крізь колючий дріт: лінія  розмежування з Південною Осетією.

Також читайте спецпроект Громадського (Не)визнані про те, як живуть, чого прагнуть і чого домагаються жителі спірних територій на пострадянському просторі.

/Павло Калашник

Поділитись: