Збитки України сягатимуть 98,4 мільярдів доларів, якщо вона назавжди втратить території Донбасу та Криму з їхніми активами, родовищами, житлами тощо.

Збитки України сягатимуть 98,4 мільярдів доларів, якщо вона назавжди втратить території Донбасу та Криму з їхніми активами, родовищами, житлами тощо.

Про це йдеться у доповіді старшого наукового співробітника Євразійського центру «Атлантичної ради» Андерса Аслунда.

На думку Аслунда, найпростіше підрахувати втрати України у грошовому еквіваленті можна помноживши частку втраченого ВВП на чотири — адже чотири роки триває окупація Криму та агресія Росії.

«Донбас був джерелом 10% ВВП України, а Крим — 3,7%. Міжнародний валютний фонд оцінив ВВП України в докризовий 2013 рік на рівні 179,6 млрд доларів. Тобто 13,7% від 179,6 млрд доларів, помноживши на чотири, — це 98,4 мільярди доларів. Це приблизно представляє цінність втрати України, якщо вона втратить ці території назавжди», — заявив дослідник.

У розрахунок входять потенційно втрачені землі, підприємства, активи, банки, житло тощо.

У доповіді також йдеться про окупаційну владу Криму та Донбасу, матеріальні збитки на цих територіях, як впливають торгово-економічні санкції на Росію та чого вони коштують.

Аслунд крім того порівняв український імпорт та експорт в/з Росії у 2012 та 2016 роках. За чотири роки Україна стала експортувати на 80% менше товарів до РФ. Такі ж показники виявилися і в імпорті продукції з Росії.

У вересні 2017 року в ООН заявляли, що через анексію Криму та окупацію Донбасу Росія втратила $55 млрд.

У Держдепартаменті США повідомили, що санкції завдали бюджету РФ понад $3 млрд збитків.

Перша заступниця міністра інформаційної політики України Еміне Джепарова заявила, що Росія несе втрати через блокування резолюцій України про Крим на міжнародному рівні.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Нова резолюція ООН щодо Криму має значення для статусу Росії як агресора — правозахисниця.

Поділитись: