УКРАЇНА

Україна звернулася до ЮНЕСКО через пошкодження Ханського палацу в Криму

5 листопада, 2017 13:27
УКРАЇНА/Україна звернулася до ЮНЕСКО через пошкодження Ханського палацу в Криму
Зберегти
Вигляд
Україна звернулася до ЮНЕСКО та Міжнародного центру вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей (ICCROM) через пошкодження Ханського палацу в анексованому Росією Криму

Україна звернулася до ЮНЕСКО та Міжнародного центру вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей (ICCROM) через пошкодження Ханського палацу в анексованому Росією Криму.

Про це йдеться у заяві Міністерства культури України.

Мінкульт заявив, що масштабні незаконні реставраційні роботи Ханського палацу, який внесений до Попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, проводять робітники без відповідного досвіду.

Йдеться про, зокрема, пошкодження розписів 18-го століття, тріщини на фасадах будівлі, обвалену штукатурку тощо. Крім того Мінкульт заявив, що навколо частини Головного корпусу Ханського палацу передбачається зведення металевого навісу з метою проведення робіт щодо перекладання даху в приміщеннях Зали Дивану та Золотого кабінету.

Через велику навантаженість металоконструкції існує загроза руйнування пам’ятки.

«Відповідальність за охорону культурної спадщини на тимчасово окупованій території АР Крим покладається на Російську Федерацію як на державу, що здійснює окупацію, відповідно до норм і принципів міжнародного права», — йдеться у заяві Мінкульту.

Відомство України просить ЮНЕСКО та до ICCROM вчергове звернутися до Російської Федерації з вимогою дотримуватися норм міжнародного законодавства та «утримуватися від протиправних дій, які завдають або можуть завдати шкоди культурній спадщині України».

Ханський палац у Бахчисараї —  це єдиний у світі зразок кримськотатарської палацової архітектури. Він є родовою резиденцією правителів Кримського ханства у 1532—1783 роках.

На початку жовтня представник України на засіданні ЮНЕСКО доповів про порушення прав людини у Криму.

Раніше Мінкульт закликав ЮНЕСКО не допустити російсько-британські розкопки в анексованому Криму.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини