Україні потрібен біометричний контроль на кордоні з Росією для контролю всіх, хто в’їжджає на територію держави

Україні потрібен біометричний контроль на кордоні з Росією для контролю всіх, хто в’їжджає на територію держави.

Про це повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін, передає «Радіо Свобода».

«У нас є план запровадження візового режиму, але я завжди вважав, що звичайні візи, якщо їх просто в паспорт ставити, вони нас з Росії не витурять. Нам потрібні, по-перше, біометричний контроль на кордоні, по-друге, контроль за всіма, хто в’їжджає з Росії. Далі, якщо цього буде недостатньо, запровадити не просто візу, а біометричну візу», — сказав Клімкін.

Крім цього, за словами міністра, українські дипломати спілкуються з Росією лише щодо звільнення політичних в’язнів і під час зустрічей у «нормандському форматі», тому фактично «дипломатичних відносин з Росією за змістом нема ніяких».

«Більше за визначенням ніяких тем, навіть на міжнародних майданчиках, ми не маємо. Ну які в нас теми можуть бути з агресором? Послів у нас нема. Які дипломатичні відносини? Це просто якась рамка для того, щоб піклуватися про наших громадян», — заявив Клімкін.

Раніше Голова Служби безпеки України Василь Грицак виступив за візовий режим з Росією. Це була його особиста позиція.

У червні глава Мін’юсту України Павло Петренко заявив, що юридичні механізми для впровадження візового режиму з Росією готові.

Також Секретар Ради нацбезпеки і оборони Олександр Турчинов заявив, що візовий режим з Російською Федерацією потрібно ввести якомога скоріше. Павло Клімкін повідомив, що МЗС готове реалізувати візовий режим з РФ у разі ухвалення такого рішення.

Своєю чергою в Москві обіцяють дзеркальну відповідь у разі, якщо Київ запровадить візовий режим з Росією. 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile