Українська Гельсінська спілка з прав людини засудила руйнування праворадикалами «С14» табору ромів на Лисій горі у Києві.

Українська Гельсінська спілка з прав людини засудила руйнування праворадикалами «С14» табору ромів на Лисій горі у Києві.

Про це йдеться у заяві Спілки.

«Руйнування поселення ромів є грубим порушенням прав людини. УГСПЛ вважає неприпустимим переслідування його мешканців, що мало місце 17 квітня, і є розпалюванням міжетнічної нетерпимості», — заявили в Українськй Гельсінській спілці.

Разом з тим УГСПЛ звернулася до керівництва Голосіївської районної держадміністрації у Києві з проханням перевірити факт участі її працівникців у заході 19 квітня. Того дня координатор «С14» Сергій Мазур заявив, що його організація разом з Муніципальною вартою та співробітниками Голосіївської РДА висунили ультиматум ромам, аби вони залишили територію парку до 20 квітня. Більшість мешканців табору не виконали цю вимогу.

Також Спілка звернулася до поліції з вимогою провести розслідування дій «С14» щодо табору ромів та вжити заходів для зменшення випадків розпалювання міжетнічної ворожнечі.

17 квітня у Києві за участі представників «С14» відбувся так званий «рейд» на центральному залізничному вокзалі, під час якого у представників цієї нацменшини перевіряли квитки.

21 квітня «С14» розібрали та спалили палатки з поселення ромів на Лисій горі – історичній місцевості в Голосіївському районі Києва.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ (Не)такі як ми: Як роми із зони АТО вимушено стали кочівниками

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile