Система торгів арештованим майном (віднедавна — OpenMarket) перейшла на зберігання даних за технологією блокчейн.

Система торгів арештованим майном (віднедавна — OpenMarket) перейшла на зберігання даних за технологією блокчейн.

Про це оголосили на прес-конференції 6 вересня, передає кореспондентка Громадського.

СЕТАМ став першим аукціоном у світі, який запровадив технологію блокчейн.

За словами директора ДП «СЕТАМ» Віктора Вишньова, з новою технологією інформацію у системі не можна змінити чи підробити.

Заступник глави Міністерства юстиції Сергій Петухов заявив, що впровадження блокчейн-технології допоможе зробити аукціони безпечнішими.

Для публічного моніторингу аукціону було вирішено залучити міжнародну антикорупційну організацію «Східна Європа». На її базі розміщується модуль, який дозволяє перевірити всі ставки та час.

Окрім СЕТАМу, зазначає міністр, до кінця року на цю систему повністю перейде Державний реєстр прав на нерухоме майно.

Блокчейн — технологія безпечного зберігання даних, яка використовує розподілену мережу комп'ютерів. Є основою криптовалюти (біткоіни і т.п.), але може бути використана в будь-яких сферах діяльності, де потрібно зберігання даних з високим ступенем безпеки і довіри.

Використання блокчейну забезпечує можливість функціонування систем без посередників, що дозволяє підвищити швидкість транзакцій, суттєво зменшити витрати та запобігти корупції.

Нагадаємо, у квітні Державне агентство з питань електронного уряду України і компанія BitFury підписали меморандум про співпрацю в області блокчейн-технологій.

Державне підприємство «СЕТАМ» підпорядковується Міністерству юстиції України і являє собою систему електронних торгів арештованим майном.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile