Українська влада має забезпечити мешканців окупованого Донбасу пенсіями., вважає

Українська влада має забезпечити мешканців окупованого Донбасу пенсіями. 

Про це заявив спеціальний представник Сполучених Штатів з питань України Курт Волкер, відповідаючи на питання Громадського під час форуму YES в Києві. 

Він наголосив, що Україна має робити усе можливе для цих людей, «навіть попри те, що вони живуть на окупованій території».

«Ми повинні… застосувати нові заходи для того, щоб найменш захищене населення, яке там проживає, було забезпечено пенсіями. Потрібно працювати разом з гуманітарними організаціями ООН, Червоний Хрест для того, аби поліпшити гуманітарну ситуацію для цих людей. Щоб люди на тих територіях знали, що уряд України про них пам'ятає і піклується», — зазначив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Хіба ми — вороги?»: як отримують пенсії люди з непідконтрольного Донбасу

Волкер наголосив, що Уряд робить недостатньо для українців на контрольованих бойовиками територіях. Раніше Волкер заявив про нелегітимність оголошених на Донбасі «виборів».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спеціальний представник США з питань України — хто він?

Нагадаємо, Верховний суд визнав незаконним припинення виплати пенсій переселенцям. Напередодні у Міністерстві соціальної політики України повідомляли, що розробляють нормативний акт, який гарантуватиме виплату несплачених пенсій мешканцям окупованих територій, незалежно від терміну припинення цих виплат.

У травні ООН повідомила, що в Україні з початку 2018 року погіршився фінансовий стан внутрішньо переміщених осіб.

Раніше повідомлялося, що ПАРЄ просить Україну та Росію компенсовувати втрачене переселенцями майно.

В Україні офіційно зареєстровано 1,5 мільйона переселенців з Криму та Донбасу. 

Поділитись: