Співзасновник OCCRP (Organized Crime and Corruption Reporting Project (Центр дослідження корупції й організованої злочинності)) Дрю Салліван вважає, що до вбивства журналіста Павла Шеремета причетна українська влада.

Співзасновник OCCRP (Organized Crime and Corruption Reporting Project (Центр дослідження корупції й організованої злочинності)) Дрю Салліван вважає, що українська влада свідомо не розслідує вбивство журналіста Павла Шеремета. 

Про це він сказав в інтерв'ю «Українській правді».

«Влада свідомо не докопується до правди, не публікує інформацію, яку мала б зробити публічною. Ми досі не почули відповіді, чи Ігор (Устименко, співробітник СБУ, помічений на відео з камер спостереження в ніч перед вбивством Шеремета — ред.) працює в СБУ, чи вже звільнений і чому, чим саме він займався в органах тощо», — наголосив Салліван. 

«Що стосується Порошенка – ми не знаємо, вбивство Шеремета замовив він чи хтось з його адміністрації, але думаємо, що до цього причетна українська влада», — сказав він.

Журналіст вважає, що вбивство Шеремета так само, як і вбивство Георгія Гонгадзе було політично вмотивованим. 

«Обидва вбивства в УП (журналістів «Української правди» Гонгадзе та Шеремета — ред. ) були, найімовірніше, політичні. Такі вбивства найскладніше розкрити», — сказав Салліван. 

Він також зазначив, що 90% розслідувань вбивств журналістів у світі — не закриті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Доповідь про вбивство Шеремета: відсутність результатів і вимога міжнародного розслідування

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві в результаті вибуху авто, за кермом якого він перебував.

З моменту вбивства слідство відмовлялося від оприлюднення суттєвої інформації стосовно ходу розслідування, для якого була створена спецгрупа із залученням ФБР.

Проте 8 лютого 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков провів прес-конференцію щодо перебігу розслідування вбивства Шеремета. Таким чином, на сьогоднішній день слідство розглядає 5 версій скоєння вбивства журналіста

10 травня журналісти Громадського презентували фільм-розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета. Зокрема, у фільмі йдеться про те, що співробітник СБУ був біля дому Шеремета в ніч перед вбивством.

В СБУ заявили, що за майже 2 роки слідство не зібрало доказової бази у справі про вбивство Шеремета

Поділитись: