УКРАЇНА

Українські аграрії вже вичерпали 6 квот на безмитний експорт до ЄС

18 квітня, 2018 17:50
УКРАЇНА/Українські аграрії вже вичерпали 6 квот на безмитний експорт до ЄС
Зберегти
Вигляд
Станом на 17 квітня 2018 року українські аграрні експортери вже вичерпали 6 квот на безмитний експорт до ЄС в рамках Угоди про зону вільної торгівлі.

Станом на 17 квітня 2018 року українські аграрні експортери вже вичерпали 6 квот на безмитний експорт до ЄС в рамках Угоди про зону вільної торгівлі.

Про це повідомляє «Український клуб аграрного бізнесу».

Зокрема, Україна вже не може експортувати без мит пшеницю, кукурудзу, мед, солод та пшеничну клейковину, оброблені томати, виноградний та яблучний сік.

«Серед додаткових квот, виділених наприкінці минулого року, також вже закрито чотири: на мед, оброблені томати, пшеницю і кукурудзу. На 95% вичерпані об’єми безмитних поставок на крупи і борошно», — йдеться у повідомленні.

В «Українському клубі аграрного бізнесу» зазначають, що у 2018 році значно зросла швидкість закриття квот, що свідчить про пожвавлення торгівлі з ЄС.

Там також додають, що за 2 місяці 2018 року обсяг аграрного експорту до ЄС зріс на 224,7 мільйони доларів та сягнув 1,025 мільярди доларів.

Про зростання аграрного експорту до ЄС також повідомляли у Кабінеті міністрів. Там зазначили, що на долю ЄС припадає 36,5% всього аграрного експорту України.

Раніше українські аграрії перекривали дороги на знак протесту проти змін до Податкового кодексу, що скасовували відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку.

Також аналітики Bloomberg попереджали, що дефіцит вантажних вагонів в Україні може значно ускладнити експорт продукції у 2018 році.

Пов`язані новини