Українські кінематографісти представлять 66 проектів на Європейському кіноринку (EFM) 68-го Берлінського міжнародного кінофестивалю з 15 по 23 лютого.

Українські кінематографісти представлять 66 проектів на Європейському кіноринку (EFM) 68-го Берлінського міжнародного кінофестивалю з 15 по 23 лютого.

Про це під час прес-конференції повідомили представники Державної служби кінематографії і Асоціації кіноіндустрії України.

Серед учасників кіноринку Берлінале режисер фільму «Ворошиловоград» Ярослав Лодигін, продюсери Сергій Лавренюк, Єгор Олесов, Макс Осадчий та інші. Загалом на кіноринку від України буде представлено 66 кінопроектів.  

«Завдання стенду в рамках Берлінале залучити якнайбільше іноземних партнерів, щоб вони приїжджали сюди, знімали тут, купували наші стрічки, щоб Україна з Європою інтегрувалися в єдиний кінематографічний простір», — зазначив голова Асоціації кіноіндустрії України Володимир Яценко.

Учасники прес-конференції оголосили програму показів українських фільмів у рамках кінофоруму і повідомили перелік заходів, спрямованих на просування України на міжнародній арені і кіноринку.

Ігор Савиченко, продюсер фільму «Коли падають дерева», який цьогоріч, бере участь у програмі Берлінале — Панорама, розповів про очікування від фестивалю:

«Велике значення має те, що ми потрапили цього року на фестиваль. Це значний крок для нас, не лиш, як для стрічки, а й для всієї країни. Коли люди бачать українське кіно, вони починають цікавитися нашою країною», — зазначив він. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Координатора кінофестивалю «Молодість» обрали в журі TEDDY Award на Берлінале.

/Аня Волкова

Поділитись: