Національний комітет спорту інвалідів України відзначив Богдана Кутєпова за внесок у тріумф національної збірної на XV параолімпійських іграх у Ріо.

Національний комітет спорту інвалідів України 16 листопада відзначив Богдана Кутєпова та Громадське Телебачення за внесок у тріумф національної збірної команди України на XV параолімпійських іграх у Ріо.

Відзнаку Кутєпов отримав за документальний фільм «Невидимі», в якому він розповів, як живуть люди з інвалідністю в Україні поза олімпійськими перемогами.

Цього року українська паралімпійська збірна отримала рекордну за історію країни кількість нагород. На паралімпійських іграх в Ріо українські спортсмени встановили рекорд за кількістю здобутих нагород за всю історію участі збірної у змаганнях, завоювавши 117 медалей: 41 золотих, 37 срібних та 39 бронзових нагород.

Робота над фільмом Кутєпова тривала кілька тижнів після закінчення паралімпійських ігор 18 вересня. Спочатку автор їздив до аеропорту «Бориспіль», щоб побачити, як вітають переможців в Україні, а далі через персональні історії показав, як ці люди борються за власні права та можливість жити повноцінним життям поза увагою телекамер.

«У 2010 році в Україні запрацювала конвенція ООН про права людей з інвалідністю. Три мільйони невидимих отримали шанс зажити по-новому. Але щось пішло не так. Навіть в центрі столиці продовжують зводити будівлі без пандусів, що вже казати про доступність маленьких міст та сіл. Ніхто не адаптує непристосовані лікарні та громадський транспорт. Але всі щиро радіють і пишаються здобутками паралімпійців», — розповідає Богдан Кутєпов.

Дивіться фільм Кутєпова:

«Невидимі»: фільм про людей з інвалідністю, феномен українських паралімпійців і боротьбу незрячих з чиновниками

Поділитись: