Українські військові заявили, що повністю звільнили прифронтове селище Золоте-4 Луганської області, яке розташоване поблизу закритого пункту пропуску «Золоте».

Українські військові 2 липня заявили, що повністю звільнили прифронтове селище Золоте-4 Луганської області, яке розташоване поблизу закритого пункту пропуску «Золоте». Про це в коментарі Громадському повідомили в прес-службі Операції Об’єднаних сил.

А голова військово-цивільної адміністрації Золотого Костянтин Ільченко сказав, що українська армія закріпилася на цій території.

«За ці позиції відбувались бойові протистояння. Зараз небезпечне навантаження на населення Золотого-4 уже зменшено, бо це вже остаточно наша територія, закріплені війська і такого впливу вже не мають російські війська», — сказав Ільченко в коментарі «Громадському радіо». 

Також 1 липня 2018-го було опубліковане відео, де вішають український прапор на будівлі нібито звільненого Золотого-4.

Громадське пояснює, чому Золоте не було окупованим: 

Український прапор вивісили на будівлі клубу, де українська волонтерська організація «Восток-СОС» вже чотири роки видає місцевим гуманітарну допомогу. 

В 200 метрах звідти вже чотири роки перебувають українські військові, що також свідчить про те, що ця частина Золотого не була окупована, зазначає журналіст Громадського, волонтер «Восток-СОС» Костянтин Рєуцький.

«У серпні 2016 ми знімали, як місцеві вимагають виводу ЗСУ з поселення. Блокпост, який вони пікетують, був метрів на 400 ближче до окупованого Первомайська, аніж «звільнений» вчора клуб», зазначає Рєуцький. 

Відео: Громадське, 2015 рік

Журналісти Громадського були в Золотому у 2015 та 2016 роках. Його околиці з 2015 року постійно потрапляли під обстріли. Проте бойовиків самоназваної «ЛНР» в ньому не було, останні 4 роки там перебувають українські військові. 

Відео: Громадське, 2015 рік

У серпні 2016 року бойовики тричі обстріляли околиці міста Золоте у Луганській області. Унаслідок обстрілу тоді загинула місцева мешканка. Тоді місцеві нарікали на те, що через позиції ЗСУ на блокпостах у Золотому місцеві також потрапляють під вогонь бойовиків. 

Відео: Громадське, 2016 рік

Золоте не вважалося окупованим і у постановах Уряду. У листопаді 2014 року Кабінет міністрів оприлюднив розпорядження з переліком тимчасово окупованих міст та селищ Донбасу, або таких, що перебувають на лінії зіткнення.

Місто Золоте, відповідно до документу, позначене як таке, що окуповане або на лінії зіткнення, однак це не стосувалося Золотого-1, Золотого-2, Золотого-3 та Золотого-4. Тобто Золоте-4 не було визнане окупованим. Підконтрольне бойовикам лише Золоте-5 — п'ята частина від Золотого.

Селище Золоте-4, яке місцеві називають Родіна за назвою місцевої шахти «Родіна», входить до складу міста Золоте. Воно складається з п’яти частин (Золоте-1, Золоте-2…). Місто розташоване в 6,5 кілометрах від окупованого Первомайська. Там зараз проживає близько 800 людей. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Маю доводити державі, що моє місто окуповане» – переселенка із Золотого-5

Нагадаємо, 25 листопада 2017 року  у штабі АТО заявили про звільнення українськими військовими двох населених пунктів у Донецькій області.

«Сьогодні офіцерами груп ЦВС «Бахмут» та «Світлодарськ», слідом за передовими підрозділами ЗС України, було здійснено візит у населені пункти Гладосове та Травневе, які українські військові нещодавно взяли під свій повний контроль», — йшлося у повідомленні.

Згодом у Генштабі повідомили, що ЗСУ не звільняли Травневе та Гладосове — вони були на підконтрольній Україні території.

Поділитись: