Українські заробітчани в 2017 році перерахували з Польщі в Україну суму, рівну 4% валового внутрішнього продукту України.

Українські заробітчани в 2017 році перерахували з Польщі в Україну суму, рівну 4% валового внутрішнього продукту України.

Про це сказав віце-міністр закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцкі, повідомляє УНІАН.

За словами Ціхоцкі, у Польщі працює або навчається понад мільйон громадян України.

Урядовець також зазначив, що в Польщі міркують над ширшим регулюванням ситуації з трудовими мігрантами, задля захисту їхніх прав, а також отримання доходів у пенсійну систему та систему охорони здоров'я.

«Якщо українська сторона буде зацікавлена, я впевнений, що ми зможемо запланувати консультації та працювати над цим», — додав Ціхоцкі.

На думку віце-міністра, діяльність українських мігрантів позитивно впливає на економіку Польщі, тому польська сторона буде всіляко підтримувати українців, що приїдуть туди працювати та навчатись.

«Але справа в тому, що мають бути кращі рамкові принципи для цього, і це відповідальність для обох наших держав», — додав Ціхоцкі.

Раніше в уряді Польщі повідомили, протягом 2017 року українці перерахували на батьківщину суму, еквівалентну 100 мільярдам гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Масштаби трудової міграції в Україні загрожують економічному розвитку.

Також у Нацбанку змінили методологію розрахунку обсягу переказів українських заробітчан. Згідно з новими розрахунками у 2017 році він склав 9,3 мільярди доларів, що на 2 мільярди більше, ніж за попередніми оцінками.

Також в НБУ висловили занепокоєння різким зростанням обсягу іноземних інвестицій в короткострокові державні цінні папери.

Поділитись: