УКРАЇНА

Українсько-ісландська стрічка «Жінка на війні» вийшла до фіналу кінопремії Європарламенту

24 липня, 2018 23:07
УКРАЇНА/Українсько-ісландська стрічка «Жінка на війні» вийшла до фіналу кінопремії Європарламенту
Зберегти
Вигляд
Спільний фільм України, Ісландії та Франції «Жінка на війні» потрапив до фінального списку претендентів на кінопремію Європейського парламенту LUX Prize.

Спільний фільм України, Ісландії та Франції «Жінка на війні» потрапив до фінального списку претендентів на кінопремію Європейського парламенту LUX Prize.

Про це повідомляє прес-служба Європарламенту.

Під час прес-конференції глава ЄП Антоніо Таяні та координатор Комітету з культури та освіти Сільвія Коста оголосили 3 фільми-фіналісти, обрані з-поміж 10 претендентів.

Окрім стрічки «Жінка на війні» до фіналу вийшли «Стікс» Вольфганга Фішера (Німеччина, Австрія) та «Зворотня сторона всього» Міли Турайлиіч (Сербія, Франція, Катар).

«Три фільми — у всіх за збігом обставин у центрі уваги перебувають жінки — та актуальні теми, які вони зачіпають», — йдеться у повідомленні.

Стрічки-фіналісти премії Європейського парламенту LUX Prize 

У стрічці «Жінка на війні» розповідається про 50-річну мешканку Ісландії, яка оголошує війну алюмінієвому заводу через забруднення навколишнього середовища. Також жінка вдочеряє українську дівчину, яка втратила родину у війні на Донбасі. Режисером фільму є ісландець Бенедикт Ерлінґссон.

Переможця премії LUX Prize обиратимуть члені Європарламенту. Церемонія нагородження пройде 14 листопада. До цього всі фільми покажуть в 50 країнах Європи та на 28 кінофестивалях.

Відео: SOLAR MEDIA ENTERTAINMENT/Youtube

Раніше фільм «Жінка на війні» отримав нагороду Каннського фестивалю.

Пов`язані новини