Український банкір судиться з Білоруссю
У 2007 році Лагун та його структури купили 100% акцій білоруського ЗАТ «Атом—Банк», який пізніше було перейменовано на «Дельта Банк». В 2015 році у білоруському суді розпочалась справа про банкрутство цього банку, а слідчі органи порушували справу про навмисне банкрутство. Станом на тепер банк практично ліквідовано.
Український банкір Микола Лагун судиться в США з Республікою Білорусь.
Про це повідомляє білоруське видагння Оfficelife, з посиланням на власні джерела, а також на постанову Ради міністрів Республіки Білорусь, якою білоруський уряд уповноважив Міністерство юстиції представляти інтереси країни в Міжнародному центрі з врегулювання інвестиційних спорів (ICSID, структура Світового Банку, Вашингтон) на процесі з компанією Delta Belarus Holding BV (Нідерланди). На сайті ICSID відзначено, що справу зареєстровано в січні цього року.
За даними білоруського сайту нідерландська компанія підконтрольна саме Лагуну. Раніше через неї український банкір володів понад 75,5% ЗАТ «Дельта Банк» (Білорусь). Решта акцій банку належали безпосередньо Миколі Лагуну.
Тимчасовий керуючий банком Валерій Теліпко пояснив, що згідно із законом банкрутство білоруського «Дельта Банку» і судовий позов Delta Belarus Holding BV — різні процеси.
«За посадовими обов'язками я не маю до цього відношення», — додав Теліпко.
Наразі невідомо, в чому суть позову в ICSID. Представляти компанію Лагуна буде британський юрист Джозеф Ааронсон.
У 2007 році Лагун та його структури купили 100% акцій білоруського ЗАТ «Атом-Банк», який пізніше було перейменовано на «Дельта Банк». В 2015 році у білоруському суді розпочалась справа про банкрутство цього банку, а слідчі органи порушували справу про навмисне банкрутство. Станом на тепер банк практично ліквідовано.
В Україні Микола Лагун в 2006 році створив «Дельта Банк». В 2013-му купив «Кредитпромбанк», «Сведбанк» (пізніше змінено назву на «Омега Банк») та «Астра Банк».
У березні 2015 року його найбільший актив — «Дельта Банк» визнано неплатоспроможним. Інші банки також виведено з ринку.
- Поділитися: