Кримський активіст, політв’язень Кремля Олександр Костенко вийшов на свободу з російської виправної колонії №5 в місті Кірово-Чепецьк Кіровської області

Кримський активіст, політв’язень Кремля Олександр Костенко вийшов на свободу з російської виправної колонії №5 в місті Кірово-Чепецьк Кіровської області.

Про це Громадському повідомив член Громадської наглядової комісії Кіровської області Денис Шадрін, який зустрічав Олександра.

«Вийшов Олександр о 10:54. Зустрічали його члени наглядової комісії — Артур Абашев та я», — сказав Шадрін.

За його словами, далі Костенко через Москву поїде в Київ.

Українець відбув покарання, його звільнили за спливом терміну ув'язнення.

Звільнений з російської колонії кримський активіст Олександр Костенко (ліворуч) Фото надане Громадському Денисом Шадріним

За словами Шадріна, Костенко побоюється, що після звільнення йому в РФ можуть підкинути наркотики та знову засудити.

Радниця Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Олена Мячина в коментарі Громадському повідомила, що в уповноваженої цим питанням займаються.

«Ми цю інформацію збираємо. Раніше говорили про те, що його можуть звільнити або 3 або 5 числа. Ми обов’язково пізніше дамо про це повну інформацію», — сказала Мячина та додала, що поки не може прокоментувати деталі того, як в Україні далі займатимуться питанням Костенка та яку йому нададуть допомогу.

Пізніше уповноважена з прав людини Людмила Денісова підтвердила інформацію про звільнення Костенка та сказала, що він перебуває під захистом української влади.

«Олександр знаходиться з Консулом України і вони прямують до Москви в Посольство України в РФ. Він під юрисдикцією нашої країни. Я на зв'язку з консулом, тримаю ситуацію під контролем», — сказала омбудсмен.

Нагадаємо, кримчанин Олександр Костенко був засуджений до 3,5 років позбавлення волі, після чого його вивезли із Криму до російської виправної колонії № 5 в місті Кірово-Чепецьк. Костенко не визнав своєї провини.

Його засудили нібито за заподіяння каліцтва співробітникові кримського «Беркуту» в Києві. 

Кримська правозахисна група повідомляла, що батько Костенка публічно повідомив про тортури, яких зазнав його син, після чого зник безвісти, мати і брат далі живуть у Сімферополі.

Наприкінці червня 2018 Олександр Костенко погрожував завдати собі каліцтва через стягнення, які до нього застосовують у в’язниці.

Українська співачка Руслана написала листа зі словами підтримки ув'язненому майданівцю Олександру Костенку. 

Поділитись: