УКРАЇНА

Засуджений в РФ кримський активіст Костенко погрожує покалічити себе через стягнення — правозахисниця

27 червня, 2018 17:55
УКРАЇНА/Засуджений в РФ кримський активіст Костенко погрожує покалічити себе через стягнення — правозахисниця
Зберегти
Вигляд
Засуджений в Росії кримський активіст Олександр Костенко погрожує завдати собі каліцтва через стягнення, які до нього застосовують у в’язниці.

Засуджений в Росії кримський активіст Олександр Костенко погрожує завдати собі каліцтва через стягнення, які до нього застосовують у в’язниці.

Про це «Крим.Реалії» повідомила координаторка проекту «РосУзник» Яна Гончарова.

Олександра Костенка засудили до 3,5 років позбавлення волі. Він має вийти на свободу 3 серпня, однак його вкотре помістили у штрафний ізолятор. Раніше проти нього також застосовували низку дисциплінарних стягнень.

«Спочатку за те, що він завісив спальне місце, помістили в ізолятор на 7 діб. Саша каже, що був протяг і він мерз, тому повісив завісу. Потім оформили стягнення за те, що перебував у спальному приміщенні, нібито порушуючи встановлений порядок. І кажуть, що зараз ще буде стягнення за те, що не тримав руки за спиною поза камерою», – розповіла Гончарова.

Правозахисниця заявляє, що у зв’язку зі стягненнями Костенко погрожує завдати собі каліцтва.

«Він дуже схвильований тим, що на нього почали оформляти стягнення. За місяць до звільнення – це вже третє», – додала Гончарова.

Нагадаємо, кримчанин Олександр Костенко був засуджений до 3,5 років позбавлення волі, після чого його вивезли із Криму до російської виправної колонії № 5 в місті Кірово-Чепецьк. Костенко не визнав своєї провини.

Його засудили нібито за заподіяння каліцтва співробітникові кримського «Беркуту» в Києві. 

Кримська правозахисна група повідомляла, що батько Костенка публічно повідомив про тортури, яких зазнав його син, після чого зник безвісти, мати і брат далі живуть у Сімферополі.

Пов`язані новини