Органи влади Європейського Союзу прийняли рішення про те, що через кілька місяців громадяни України зможуть подорожувати до країн Європейського Союзу без віз. Є згода всіх 28 країн-членів ЄС

Безвізовий режим Європейського Союзу для громадян України почне діяти через кілька місяців.

Про це заявив глава представництва ЄС в Україні посол Хьюг Мінгареллі, передає «Інтерфакс-Україна».

«Безвізовий режим набуде чинності через кілька місяців. Я не можу назвати точну дату, але мова йде лише про юридичних формальностей всередині ЄС. Органи влади Європейського Союзу прийняли рішення про те, що через кілька місяців громадяни України зможуть подорожувати до країн Європейського Союзу без віз. Є згода всіх 28 країн-членів ЄС», — сказав Мінгареллі.

Як повідомлялося, Рада ЄС вважає, що набуття чинності лібералізації візового режиму для України має бути одночасно зі вступом в силу нового механізму призупинення безвізового режиму ЄС з третіми країнами.

Згідно з інформацією на сайті Європарламенту, дебати щодо цього питання відбудуться 14 грудня, а 15 грудня на порядку денному пленарного засідання зазначено, зокрема, голосування з питання припинення дії безвіза.

Водночас, повідомлялося, що Європарламент переніс розгляд безвізу для України на 1 лютого.

Також канцлерка Німеччини Ангела Меркель запевнила, що сприятиме якнайшвидшому завершенню процедури надання українцям безвізового режиму.

Поділитись: