Україну прирівняли до країни з авторитарним режимом через видворення двох іспанських журналістів Антоніо Памплієгу та Анхеля Састре

Україну прирівняли до країни з авторитарним режимом через видворення двох іспанських журналістів Антоніо Памплієгу та Анхеля Састре. Організація журналістів Мадрида закликала українську владу скасувати це рішення. Вона також просить іспанську владу вимагати офіційних пояснень від Києва.

«Робота журналістів у країнах, де триває конфлікт, архіважлива для отримання незалежної та правдивої інформації. Уряд не повинен заважати цьому за жодних обставин», — йдеться у заяві.

Організація також назвала це рішення «спробою ввести цензуру, яке властиво авторитарним режимам».

Памплієгу та Састре депортували з України у четвер, 24 серпня, пише видання Publico.

За словами Памплієги, причиною цьому стало те, що їхні імена були у списках спецслужб.

«З’ясувалося, що нас включили до іншого списку спецслужб разом з 40 іменами. Нас вважають загрозою національній безпеці (України — ред.). Нам заборонили в’їзд до країни до 2020 року», — написав він у Twitter.

У вересні 2015 Антоніо Памплієгу та Анхеля Састре включили до санкційного списку фізичних осіб, відповідальних за здійснення злочинної діяльності проти України. У списку опинилося більше сорока журналістів та блогерів – не лише представників російських медіа, а й британського ВВС та німецького Die Zeit. Згідно з указом, до них вжито обмежувальний захід у формі «відмови в наданні та скасуванні віз резидентам іноземних держав, застосуванні заборон в’їзду на територію України».

Однак після того, як світова журналістська спільнота та організації з захисту журналістів висловили обурення, президент України Петро Порошенко наказав виключити імена шістьох журналістів із списку.

Антоніо Памплієга та Анхель Састрес — іспанські журналісти, які працюють у гарячих точках. Зокрема, вони писали про конфлікт на сході України.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: