Україна «чинить тиск» на ЄС, щоб там сприяли поверненню біженців додому — Politico

Україна прагне, щоб Європейський Союз у майбутньому ухвалив міграційне законодавство, яке сприятиме поверненню додому біженців і підтримці української економіки.

Про це пише Politico з посиланням на дипломатів ЄС, які говорили на засадах анонімності.

Вони стверджують, що Київ не надсилав офіційного запиту до ЄС щодо сприяння поверненню біженців. А втім, українська сторона «чинила певний тиск» щодо посилення майбутніх міграційних правил ЄС.

Особливо він може посилитися, коли в Україні ухвалять закон про мобілізацію, каже один зі співрозмовників Politico.

Так, українські посадовці проводять обговорення з європейськими колегами щодо того, якими будуть правила ЄС для українських біженців у 2025 році — саме тоді для них закінчується дія тимчасового захисту ЄС.

У четвер, 25 січня, міністри з питань міграції ЄС збираються обговорити «альтернативні шляхи» для українських шукачів притулку. Зокрема, біженцям можуть дозволити залишитися, поки не закінчиться війна.

Тимчасовий захист для українців у ЄС

ЄС активував Директиву про тимчасовий захист 4 березня 2022 року за одностайним рішенням держав-членів, і її вже двічі продовжували: востаннє — до березня 2025 року.

Директива про тимчасовий захист забезпечує доступ до прав у ЄС, включно з правом на проживання, доступом до ринку праці, житла, соціальної, медичної та іншої допомоги.

Вона також допомагає запобігти тиску на національні системи надання притулку й дозволяє державам-членам керувати прибуттями в упорядкований та ефективний спосіб.

Єврокомісія вважає, що причини для тимчасового захисту українців досі залишаються.