Міністерство охорони здоров’я України оновило список країн «червоної зони» за показниками захворюваності на COVID-19.

За оновленими даними в цей список країн додали:

 1. Казахстан;
 2. Острови Теркс і Кайкос;
 3. Палестину;
 4. Киргизстан;
 5. Сейшельські острови;
 6. Мексику;
 7. Чорногорію;
 8. Сурінам;
 9. Сальвадор;
 10. Албанію;
 11. Чехію.

Загалом тепер у списку 62 країни. Люди, які приїздять з них в Україну, зобов'язані відбути двотижневу обсервацію або самоізоляцію, попередньо встановивши на свій смартфон додаток «Дій вдома».

Якщо людина є громадянином країни «червоної зони», але має документи, які підтверджують, що протягом останніх 14 днів вона перебувала в країні «зеленої зони», то потреби в обсервації або самоізоляції немає.

Наголошуємо, в’їзд до країн ЄС загалом залишається закритим для громадян України, а купівля квитка на рейс не дає дозволу на перетин кордону.

Право на в’їзд до країн-членів ЄС мають лише окремі категорії людей:

 • ті, хто подорожує з метою навчання; 
 • громадян, які подорожують через територію ЄС транзитом;
 • моряки, що прямують на корабель; 
 • медики й дослідники;
 • сезонні працівники та студенти;
 • висококваліфіковані працівники третіх країн, якщо їхня зайнятість необхідна з економічного погляду і робота не може бути відкладена або виконана за кордоном.

Як і раніше, дозвіл на в’їзд зберігається для членів родин громадян ЄС, тих, хто має посвідку на проживання у ЄС або аналогічний документ, а також дипломатів.

Перед плануванням поїздки в МЗС закликають українців уважно ознайомлюватися з умовами в’їзду до країн призначення — для цього на сайті міністерства є спеціальна інтерактивна мапа, яку можна проглянути тут.

Поділитись: