Урядовці з України та Боснії і Герцеговини підготували текст нової угоди про розширення співпраці у туристичній сфері, а також домовились про збільшення обсягів взаємної торгівлі.

«Хочу зазначити, що ми разом з боснійсько-герцеговинськими партнерами вже підготували текст окремої угоди про співробітництво у сфері туризму та очікуємо підписати її найближчим часом», — повідомив міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш за підсумками зустрічі з боснійськими урядовцями.

За його словами, нова угода у сфері туризму позитивно вплине як на економіку України, так і на економіку Боснії і Герцеговини.

Крім цього, урядовець заявив, що сторони домовилися про подальшу співпрацю у торговельній сфері з метою нарощення обсягів взаємної торгівлі.

Нагадаємо, що раніше повідомлялось, що проросійський кандидат переміг на виборах до президії Боснії і Герцеговини — органу, що є аналогом посади президента.

Зазначимо, що членом Президії від хорватів став соціал-демократ Желько Комшич, а від боснійських мусульман — Шефик Джаферович із партії Демократичних дій.

До Президії Боснії та Герцеговини входять троє членів: один від Республіки Сербської і двоє — від Федерації Боснії та Герцеговини (один хорват і один боснійський мусульманин). Посаду голови Президії займає той кандидат, який набрав найбільше голосів на виборах, але кожні вісім місяців на цю посад заступає наступний член Президії.

Рішення Президія ухвалює більшістю голосів, але кожен член цього органу має право «вето» — для цього він має у 3-денний термін передати на розгляд парламенту своє рішення, аби отримати підтримку 2/3 депутатів.

У 1992 році Республіка Сербська була створена як самопроголошена держава після того, як Боснія та Герцеговина ініціювала вихід зі складу Югославії. Однак у 1995 році в межах Дейтонських угод Республіка Сербська увійшла до складу Боснії та Герцеговини.

Як повідомлялося, Гаазький трибунал засудив колишнього сербського віце-прем'єра Воїслава Шешеля до 10 років ув'язнення.


Поділитись: