Угорщина і Молдова дозволили в'їзд вакцинованим українцям

Україна досягла з Угорщиною та Молдовою домовленості про взаємне визнання сертифікатів вакцинації проти коронавірусу.

Про це йдеться на сторінці міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби та на сайті МЗС.

Угорщина стала першою країною Європейського Союзу, з якою Київ зміг ухвалити таке рішення. Вже з 11 червня українці зможуть подорожувати у цю країну з вітчизняними свідоцтвами про повну вакцинацію.

Такої ж домовленості Київ досягнув і з Молдовою — вона вже набула чинності.

«Відтепер наші громадяни, які отримали свідоцтво про повну вакцинацію, зможуть вільно подорожувати до Молдови. Це вже друга держава, з якою ми уклали таку угоду. Працюємо над тим, аби перелік відкритих для українців країн дедалі збільшувався», — зазначив Кулеба.

Зазначимо, що 7 червня уряд дозволив в'їжджати в Україну іноземцям, які мають сертифікат про повну вакцинацію препаратами, затвердженими Всесвітньою організацією охорони здоров'я.

Ми звернулися до МЗС по коментар щодо того, чи зможуть в Україну в'їжджати жителі Молдови та Угорщини, вакциновані російським препаратом «Спутник V». Цей препарат не схвалений ВООЗ, однак його використовують у цих країнах.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомляв, що визнавати українські сертифікати вакцинації погодилася й Туреччина. Крім того, попередньої домовленості досягли з Грузією.

COVID-сертифікати для українців

У Міністерстві охорони здоров’я повідомляли, що документ на підтвердження вакцинації матиме назву «ковідний сертифікат». Він також міститиме інформацію про зроблені його власником негативні ПЛР-тести або одужання від COVID-19.

Дані для «ковідного сертифіката» братимуться з електронної системи охорони здоров'я. Документ почнуть видавати не пізніше ніж 1 липня, його можна буде отримати в лікаря або в додатку (чи на порталі) «Дія», заявляли в Міністерстві охорони здоров'я.

До запровадження «ковідного сертифіката» повністю вакциновані українці можуть оформити Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. У МОЗ стверджували, що воно також дає право на в'їзд до країн, які пускають українців, але з вимогою обов'язкової вакцинації.

У МОЗ раніше запевняли, що український сертифікат буде сумісним із європейськими, які вже почали діяти у деяких країнах ЄС. Наявність цього документа є однією з підстав перетину кордону країн ЄС із туристичною метою відповідно до правил, затверджених наприкінці травня. Але в ЄС визнають не всі вакцини, які використовують в Україні.