За підсумками зустрічі в Берліні політичних радників «нормандської четвірки» учасники зустрічі дійшли згоди, що потрібно повністю виконати рішення Паризького саміту.

Про це 4 липня повідомляє пресслужба Офісу президента.

Зокрема, сторони зійшлися на думці про необхідність реальних заходів для забезпечення повного і всеосяжного режиму припинення вогню на Донбасі.

«Домовленості Паризького саміту лідерів держав — учасниць Нормандського формату має бути виконано. Україна, а також її партнери за Нормандським форматом, Франція та Німеччина, продемонстрували готовність докласти для цього максимум зусиль», — підкреслила українська делегація.

Зі свого боку, як пишуть в ОП, російська сторона взяла паузу для підготовки відповіді на консолідовану позицію України, Франції та Німеччини.

«Сьогоднішня зустріч на крок наблизила проведення саміту в Берліні», — зауважив голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Як повідомляється, зустріч у форматі переговорів тривала 11 годин, відбулася вона за декілька днів до чергового засідання Тристоронньої контактної групи у форматі відеоконференції.

Учасники зустрічі детально, по пунктах, обговорили процес виконання домовленостей у «Норманді» та виокремили низку завдань, які мають бути реалізовані під час найближчих засідань ТКГ для прискорення переговорного процесу та створення передумов для проведення наступного саміту в «нормандському форматі» в Берліні.

Натомість російська сторона ввечері 3 липня заявила, що за підсумками зустрічі в Берліні політичних радників «нормандської четвірки» говорити про прорив не доводиться. А для нової зустрічі Володимира Зеленського з Володимиром Путіним Москва вимагає від України розробити «десятки законів». За його словами, відбулася «ґрунтовна розмова».

Поділитись: