Тристороння контактна група з мирного врегулювання ситуації на Донбасі провела чергове засідання у режимі відеоконференції. Домовилися погодити списки полонених на обмін та обговорили відкриття нових контрольно-пропускних пунктів на лінії розмежування.

Про це повідомили в Офісі президента. 

«У межах роботи гуманітарної групи було досягнуто домовленості щодо обговорення на наступному засіданні сформованих списків на взаємне звільнення утримуваних осіб», — йдеться у повідомленні.

Там також зазначили, що сторони продовжили обговорювати відкриття нових КПВВ на лінії розмежування, зокрема у Золотому. Також ішлося про питання забезпечення безперешкодного перетину КПВВ абітурієнтами в межах вступної кампанії, визначивши це гуманітарною підставою.

Під час роботи економічної групи українська сторона наголосила, що відновлення банківської системи та системи оподаткування на окупованих територіях Донбасу може відбутися відповідно до законодавства України. Водночас російська сторона не заперечувала проти цього.

Раніше в Офісі президента переконували, що на наступній зустрічі Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі в режимі відеоконференції Україна представить групу представників окремих районів Донецької та Луганської областей, до якої зокрема входитимуть переселенці. Наразі про їхню присутність на переговорах не повідомляли.

5 травня президент України Володимир Зеленський затвердив склад делегації, що представлятиме Україну у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Делегацію очолив другий президент України Леонід Кучма.

Глава Офісу президента Андрій Єрмак зазначав, що Україна очікує від Росії відповідних кроків щодо підвищення статусу делегацій.

Поділитись: