Наразі Україна відповідає умовам, необхідним для залучення до програми Партнерства розширених можливостей НАТО (Enhanced Opportunity Partner, EOP).

Про це під час робочого сніданку в Брюсселі заявив міністр оборони України Андрій Загороднюк, повідомляє пресслужба уряду.

«Україна зробила значний прогрес у впровадженні стандартів Альянсу і вже відповідає військовим критеріям для приєднання до програми. Ми готові, і наразі є чудове вікно можливостей», - зазначив Загороднюк.

Повідомляється, що міністр також закликав партнерів «розглянути заявку України на участь у Програмі та підтримати це рішення».

Крім того, питання участі України в Партнерстві розширених можливостей Загороднюк також порушив і під час зустрічі з міністром оборони США Марком Еспером, повідомляє пресслужба Міноборони.

Зазначається, що Еспер підтримав Україні у її реформах та отриманні статусу ЕОР.

«Сторони домовились про продовження подальшого діалогу на рівні міністрів оборонних відомств у поточному році», — йдеться в повідомленні.

Зазначимо, що Програму розширених можливостей (Enhanced Opportunities Partner — EOP) НАТО запустив у 2014 році. Її мета — посилити оперативну сумісність військ країн-учасниць з силами НАТО.

Учасники EOP отримують низку переваг у співпраці з НАТО: регулярні політичні консультації з безпекових питань, розширений доступ до навчань і обміну інформацією, тісніша співпраця у часи криз.

Статус EOP нині мають лише п'ять країн: Швеція, Фінляндія, Австралія, Грузія та Йорданія. Україна подала заявку на участь у Партнерстві розширених можливостей 15 січня 2020 року.

Поділитись: