Україна має домовленості з Литвою щодо засобів боротьби з дронами — Зеленський

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна має домовленості з Литвою щодо виробництва засобів боротьби з дронами.
Про це він сказав на спільній пресконференції з президентом Литви Гітанасом Наусєдою.
«Боротьба проти дронів — я радий, що у нас є домовленості з Литвою, з багатьма іншими партнерами також. Виробництво своїх дронів нарощуємо. Цього вимагає сьогоднішній час і безпека для наших цивільних», — сказав Зеленський.
Доповнено о 15:30. В Офісі президента повідомили, що Україна та Литва підписали меморандум, який передбачає підтримку спільних оборонних проєктів, зокрема щодо розробки та виготовлення:
- безпілотних літальних і наземних платформ;
- засобів радіоелектронної боротьби;
- обладнання для розмінування;
- інших передових рішень у сфері оборонних технологій.
Документ передбачає спільну роботу з розробки продуктів для підвищення ситуаційної обізнаності та надання технологічної переваги в галузі традиційного озброєння, такого як бронетехніка та артилерійські системи.
Також у меморандумі йдеться про співпрацю між оборонно-промисловими компаніями й науковими установами країн зі створення нових продуктів, зокрема в галузі кібербезпеки та комунікацій.
Окрім того, на зустрічі підписали листи про наміри між «Укроборонпромом» та чотирма іноземними компаніями: RSI Europe, Brolis Semiconductors, DMEXS та NT Service.
Ці підприємства займаються інноваційними розробками та виробництвом у військовій сфері. Вони спеціалізуються на створенні та виготовленні сучасних засобів РЕБ, систем дистанційного ініціювання підриву, оптики для стрілецької зброї, а також систем спостереження.
Про спільне виробництво
Президент Володимир Зеленський зазначив, що зараз найголовнішою потребою є сучасні системи ППО — це те, що Україна поки не може виробляти спільно з партнерами.
Наразі Україна працює над двосторонніми угодами з іншими країнами щодо співпраці в оборонному виробництві. 10 січня такі угоди підписали з Литвою.
«Ми розуміємо, що у світі загальний дефіцит зброї. Зброї бракує для нас і не вистачає для всього світу. Порожні склади, багато викликів для оборони багатьох країн світу. Тому ми зацікавлені в копродукції. Ми почали цю роботу з партнерами у США, з європейськими партнерами. Ми будемо це робити постійно, не чекати, поки весь дефіцит сам собою закриється. Цього не станеться», — сказав Зеленський.
- Поділитися: