Україна має достатні запаси зерна для внутрішнього та світового попиту до кінця 2022 року — радник Зеленського
Україна має достатні запаси зерна, щоби задовольнити внутрішній і світовий попит принаймні до кінця 2022 року, а то й у 2023—му, але для цього потрібно зупинити всі військові дії в Чорному морі.
Про це заявив радник Володимира Зеленського з економічних питань Олег Устенко, цитує пресслужба президента.
На думку Устенка, росія від самого початку агресії планувала блокаду українських портів із метою створення продовольчої кризи у світі, аби якомога сильніше тиснути на Захід.
«Вони одночасно розігрують різні карти на одному столі — енергоресурси, їжа, до того ж проводять свою "військову операцію" на нашій землі та руйнують інфраструктуру, а також знищують усі наші продовольчі запаси», — сказав Устенко.
Він зазначив, що наразі росія обстрілює будь-які кораблі, які з’являються в Чорному морі. Але якщо в регіоні оголосять припинення вогню, Україна швидко відреагує, і судна з зерном вийдуть із портів.
«Я вважаю, що єдиний спосіб доправити зерно на світові ринки — це зупинити війну або принаймні припинити всі військові дії в Чорному морі», — наголосив радник Зеленського.
Потреба в українському зерні
Блокада українських портів російськими військами не дає Україні змоги продати надлишок харчової продукції за кордон. До повномасштабного вторгнення рф Україна щомісяця експортувала Чорним морем понад 6 млн тонн зерна. Зараз через блокування портів Україна перенаправила експорт через залізничні та автомобільні шляхи, але вони мають нижчу пропускну здатність. Наприклад, у квітні залізницею вивезли лише 617 тисяч тонн продукції.
В Організації Об'єднаних Націй наголошують, що блокада військами рф українських портів у Чорному морі може спровокувати глобальну продовольчу катастрофу, яка призведе до голоду у світі, масової міграції та політичної нестабільності.
До повномасштабної війни зерно з України допомагало нагодувати 400 мільйонів людей у всьому світі. Тепер ланцюжок постачань порушений, бо порти не можуть нормально працювати поблизу зони бойових дій.
- Поділитися: