Україна має вже 11,3 млрд кубів газу у сховищах. До початку опалювального сезону «Нафтогаз» має набрати 19 млрд кубів
Станом на 15 липня Україна має у сховищах вже 11,3 мільярда кубів газу. До початку опалювального сезону «Нафтогазу» доручили забезпечити 19 мільярдів кубів газу.
Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
За його словами, уряд вже три місяці активно веде підготовку до різних сценаріїв проходження опалювального сезону. Для цього «на найвищому рівні» створили відповідний штаб.
Зараз триває закачування газу в українські підземні газові сховища. Від початку року закачали майже 3 мільярди кубометрів блакитного палива та створили можливості для фізичного реверсу газу з Європи.
Шмигаль наголосив, що попри воєнні дії, видобуток газу «Укргазвидобуванням» майже не зменшився. Тож «Нафтогазу» поставили завдання: до початку опалювального сезону мати у сховищах 19 мільярдів кубів газу.
А що з вугіллям?
Станом на середину липня Україна має 1,5 млн тонн вугілля. За словами Шмигаля, це у 2,5 раза більше, ніж визначені офіційними документами гарантовані запаси.
Україна продовжує нарощувати власний видобуток та формує домовленості з країнами-партнерами, щоб на початок опалювального сезону наші запаси перебільшували 2 мільйони тонн.
До всього, уряд виділив 1,4 мільярда гривень на закупівлю резервного обладнання для регіонів, у яких можуть виникнути екстрені ситуації.
«Коли твій географічний сусід — неадекватний терорист, маємо готуватися до будь-яких сценаріїв», — сказав Шмигаль.
Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявив, що через російську агресію цьогорічна зима буде «найскладнішою за всі роки незалежності України». У цей час Україна не продаватиме газ і вугілля за кордон — увесь внутрішній видобуток буде спрямований на внутрішні потреби українців.
За даними уряду, Україна завершила опалювальний сезон із 9 млрд кубометрів газу в газосховищах, і після цього одразу почалося їхнє поповнення.
Разом із цим влада робить все для нарощення можливостей експорту електрики. За словами Зеленського, наявні в Україні потужності дозволять це робити.
«А після історичного приєднання нашої держави до об'єднаної енергомережі Європи такий експорт не тільки дозволяє нам збільшувати нашу валютну виручку, а й прямо впливати на стабілізацію енергетичної ситуації в країнах-сусідах, які скорочують споживання російських енергоресурсів», — сказав президент.
Попри все, Зеленський заявив, що поставив уряду «дуже конкретне завдання», щоб тарифи на газ та електрику в наступному опалювальному сезоні не змінилися.
- Поділитися: