Міністерство закордонних справ України направило ноту протесту до МЗС Росії через проведення 24 червня в анексованому Криму та на окупованих територіях Донбасу «військового параду», що порушує законодавство України.

Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України.

В українському відомстві дії Росії назвали провокацією.

«Ця провокація ще раз підтверджує, що Росія свідомо йде на подальшу ескалацію напруженості в українсько-російських відносинах і не бажає врегулювати проблемні питання, спричинені збройною агресією з боку РФ та окупацією нею частини суверенної території України», — йдеться у повідомленні.

У МЗС зазначили, що Росія порушили Мінські угоди щодо відведення танків, артилерійських гармат та мінометів, використовуючи військову техніку на параді на окупованих частинах Донецької та Луганської областей.

Крім того, проведення парадів у Криму українське МЗС розцінює як продовження політики мілітаризації півострова.

«Особливо цинічно виглядає залучення російською окупаційною адміністрацією у мілітаристських цілях неповнолітніх дітей», — зазначили у дипустанові.

У МЗС закликали РФ припинити порушення державного суверенітету та територіальної цілісності України, а також вивести усі свої збройні формування, військову техніку та найманців.

Нагадаємо, 24 червня у Росії відбувся парад до Дня перемоги, який перенесли з 9 травня через епідемію коронавірусу. Крім того, військовий парад провели й на тимчасово окупованих територіях України: на Донбасі та у Криму.

Поділитись: