За перші 2 місяці 2020 року обсяги експорту виробів з деревини зросли на 25% попри запровадження карантину та обмежень у світі, пов’язаних з поширенням коронавірусу.

Про це повідомив голова Державного агентства з лісових ресурсів Андрій Заблоцький.

«За два місця цього року збільшився експорт виробів з деревини за низкою позицій. Хочу підкреслити, це не ліс-кругляк (який заборонений до експорту), а продукція з доданою вартістю — різні види пиломатеріалів, тріска, дрова колоті, щит, заготовки для європіддонів, пиляні заготовки», — повідомив він.

За даними Держлісагентства, у грудні 2019 року з України експортували 54,4 тисячі кубометрів виробів з деревини, а у лютому 2020 року цей обсяг зріс на 25% — до 68 тисяч кубометрів.

«Тобто, галузь поступово нарощує обсяги експорту виробів з доданою вартістю, а це надходження валютної виручки, зростання відрахувань до бюджету», — додав Заболоцький.

Зазначимо, що Україна запровадила заборону (мораторій) на експорт необробленої деревини до ЄС у 2015 році з метою боротьби з незаконною вирубкою карпатських лісів. Водночас, з того часу Україна стала найбільшим експортером нелегальної деревини до Євросоюзу.

На початку 2020 року в уряді повідомили, що планують скасувати заборону на експорт лісу.

Поділитись: